Jak zadbać o dobrą prezentację samochodu

Czemu wygląd samochodu jest taki ważny?

Nie trzeba przeprowadzać badań psychologicznych, aby móc stwierdzić, że wygląd ma znaczenie. W naszej cywilizacji zawsze dążymy do piękna – budujemy nowoczesne biura, jeździmy eleganckimi samochodami oraz dbamy o schludny ubiór. Jest to spowodowane prostym czynnikiem – w pięknym otoczeniu czujemy się komfortowo, a więc widząc coś, co jest przyjemne dla oka odczuwamy pozytywne emocje. Należy także wspomnieć o pierwszym wrażeniu, od którego zależy jak zostaniemy zapamiętani po spotkaniu. Dla zobrazowania wystarczy wyobrazić sobie ważne spotkanie biznesowe z przedstawicielem współpracującej z nami firmy, na które przyjeżdżamy porysowanym, brudnym samochodem. Pierwszą myślą osoby, która nas widzi będzie „ciekawe czy firmę prowadzi tak samo, jak dba o auto”. Jest to jeden z powodów, dla których powinniśmy rozważyć pranie parowe wnętrza lub usługi typu renowacja lakieru.

Samodzielnie, ale tanio

Pierwszą czynnością, od której możemy zacząć jest wyczyszczenie samochodu – zarówno na zewnątrz jadąc na myjnie, jak i wewnątrz odkurzając. Aby dodatkowo zwiększyć prestiż można zastosować różnego rodzaju kosmetyki do samochodu. Istnieje cała gama preparatów ogólnodostępnych na rynku, które pomagają dbać o samochód. Najbardziej znanymi są choinki zapachowe, które chociaż tanie (koszt ok. 5zł) zapewniają o wiele lepsze wrażenie dla osób, które pierwszy raz z nami jadą. Innym dobrym pomysłem jest użycie produktów do dbania o tapicerkę oraz środków do czyszczenia szyb (co zadba dodatkowo o nasze bezpieczeństwo na drogach). Istnieją także preparaty do dbania o połysk felg lub lakieru, które nie są drogie, a w przypadku samochodu w dość dobrym stanie potrafią odmłodzić jego wygląd o kilka lat.

Usługi profesjonalne – drożej, ale kompleksowo

W przypadku kiedy samodzielne czyszczenie samochodu nie jest w stanie poradzić sobie z nieładem naszego pojazdu dobrym pomysłem jest skorzystanie z usług auto detailingu. Niewiele osób posiada sprzęt do prania parowego poplamionych foteli, czy umiejętności potrzebne, aby renowacja lakieru polepszyła jego wygląd, niż zniszczyła równomierny połysk. Przykładowo wykonanie poprawek lakierniczych może nas kosztować od 600zł do nawet 1400zł (w zależności od rodzaju i obecnego stanu auta), ale jego wygląd może zostać drastycznie poprawiony (szczególnie, kiedy jest porysowane i samodzielna praca niewiele pomaga). Innym dobrym rozwiązaniem jest zadbanie o szyby samochodu, szczególnie przednią – po pierwsze poprawki odprysków od kamyków, po drugie powłoki antyrefleksowe lub hydrofobowe, poprawiające warunki widoczności podczas dobrej i złej pogody.

Czy warto?

Powyższa decyzja należy tylko do nas, ale jeśli dla nas auto służy tylko do przemieszczania się z punktu A do punktu B, powinniśmy pomyśleć także o innych szkolenia detailingpasażerach samochodu. Szczególnie dla kobiet czyste i posprzątane auto jest wyznacznikiem komfortu podróży. Podczas interakcji biznesowych, w których nasz samochód może być zauważony warto pokazać, że dbamy o nasze prywatne dobra – co na pewno przekłada się na interesy firmy. Ostatnim i równie ważnym argumentem za poważnym dbaniem o samochód (np. usługa prania parowego foteli lub renowacja lakieru) jest zwiększenie wartości auta w oczach potencjalnego kupca. Na pewno sprzedając będziemy mogli podnieść nieznacznie cenę, której wzrost zwróci nam część lub całość kosztów auto detailingu, a w niektórych przypadkach nawet na siebie zarobi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

eighteen + sixteen =